- Peníze
- Placení a platební karty
- Placení v hotovosti
- Bezhotovostní placení
- Trvalé platební příkazy
- SIPO
- Jak si zařídit SIPO
- Platební karta
- Kreditka
- Co dělat, když kartu ztratíme?
- Kdo to zaplatí?
- Pět pravidel bezpečnosti při manipulaci s platební kartou
- Platíme kartou u obchodníka
- Platíme kartou v e-shopu
- Pracujeme s bankomatem
- Reklamace platby kartou
- Účet u banky nebo kampeličky
- Půjčování
- Úvěrové registry
- Finanční plán
- Spoření nebo investování
- Zajištění na stáří
- Pojištění
- Zlomové situace
- Kam se obrátit pro radu nebo pro pomoc
Trvalé platební příkazy
Pro úhradu pravidelně se opakujících plateb, u kterých známe přesné částky, si můžeme zřídit trvalé platební příkazy k úhradě. Nemusí jít jen o ty, které se opakují měsíčně, většina bank dnes nabízí i možnost zvolit si jinou frekvenci, a také zadat od kdy do kdy mají být prováděny (což se hodí např. u plateb stravného ve školních jídelnách).
Pokud platby máme hradit opakovaně, ale částky neznáme nebo se mohou měnit, je vhodnější si zvolit formu souhlasu s pravidelně se opakujícím inkasem z našeho účtu, např. do určité maximální výše za měsíc. Tuto možnost si sice asi nebudeme moci dohodnout se všemi příjemci našich plateb, ale dodavatelé energií a zejména telekomunikační společnosti ji zpravidla nabízejí a vítají.
Zřízení trvalých platebních příkazů (ať již k úhradě či k inkasu) nás nestojí víc než provedení běžných plateb a jejich zrušení je zpravidla zdarma. Naším úkolem bude pak jen to, abychom měli vždy na účtu dostatek finančních prostředků na provedení takových inkas - jinak na ně už nebudeme muset myslet, protože banky vše udělají za nás.